Google
 

12 lis 2008

ORLEX - OSIEDLE FENIKOWSKIEGO, mieszkania Wejherowo

LOKALIZACJA: WEJHEROWO, UL. FRANCISZKA FENIKOWSKIEGO;
Cena za m2: od 3090 zł

Osiedle Fenikowskiego to flagowa inwestycja Orlexu. Wizualizacja dewelopera

80 tysięcy metrów kw. powierzchni, ponad 1000 mieszkań dla ok. 3 tys. ludzi, 9 czteropoziomowych bloków - to cyfrowa charakterystyka osiedla Fenikowskiego, powstającego na północo-wschodnim krańcu Wejherowa, przy granicy z Redą. Megainwestycja to największe przedsięwzięcie w stolicy Małego Trójmiasta Kaszubskiego i powiecie jednocześnie.

Kojąca, ustronna okolica osiedla Fenikowskiego, Wejherowo. Fot. Materiały dewelopera

Osiedle powstaje w malowniczej i wyciszającej otulinie Puszczy Darżlubskiej. Umiejscowienie budynku z dala od przelotowych tras Wejherowa - ulic Gdańskiej, Gryfa Pomorskiego, Jana III Sobieskiego, czy alei Sikorskiego - i doprowadzenie do budynków mieszkalnych 1. ulicy w naturalny sposób ograniczy ruch samochodowy, co wpłynie na ciszę i bezpieczeństwo mieszkańców.

Osiedle Fenikowskiego jest niemalże samowystarczalne - poza terenami rekreacyjnymi na obrzeżach, w centrum będzie wielobranżowy budynek handlowo-usługowy. Przy tym ostatnim stanie wielopoziomowy parking.

Propozycje mieszkaniowe są zaprojektowane dla osób samodzielnych (tzw. singli), młodych, bezdzietnych małżeństw (z perspektywą powiększenia stanu rodziny) i dla rodzin w standardzie 2+2 (i więcej). Do wyboru kawalerki od 28,7 m2 po dwupoziomowe mieszkania o powierzchni 110 metrów. Dominują jednak 2-, 3-pokojowe lokale o 35-65 m kw. Parterowe mieszkania mają ogródki.

Rzut przykładowego mieszkania 2-pokojowego z aneksem kuchennym. Fot. Materiały dewelopera

Zamieszkanie w Wejherowie to niewątpliwe dobre rozwiązanie dla osób szukających spokojnej okolicy. Otaczająca osiedle puszcza daje zarówno ukojenie jak i miejsce ciekawych wycieczek pieszo-rowerowych. Z Wejherowa blisko do rekreacyjnych terenów jezior kaszubskich, czy też nad Zatokę Pucką i nad morze.

Gorzej wygląda opcja dojazdów do pracy, szczególnie dla zatrudnionych w Trójmieście. Przebijanie się rankami i popołudniami trasą nr 6 przez Redę i Rumię oraz (uchowaj boże) środek Gdyni to mordęga. Niestety, nie lepszym rozwiązaniem jest omijanie korków drogą wojewódzką nr 218 przez Koleczkowo, Chwaszczyno. Jednocześnie te trasy są jedynymi drogami prowadzącymi bezpośrednio do klubów, centrów rozrywki i ośrodków kulturalnych Trójmiasta - na szczęście w weekendy są mniej obciążone.Osiedle Orlexu na granicy Wejherowa i Redy.


Ceny mieszkań:
(więcej ofert na www.orlex.pl)

2 komentarze:

  1. To jakas paranoja!! Rozumiem zeby sprzedawac miejsca parkingowe w hali podziemnej albo odrebne garaze dla przyszlych mieszkancow bloku. Zrozumiem tez sprzedaz miejsca postojowego "pod chmurka", ale zeby odsprzedawac teren parkingu firmie zewnetrznej, ktora moze robic z nim co sie jej zywnie podoba i dyktowac niebotyczne stawki?! Granda! Gratuluje zmyslu handlowego szefowi Orlexa, ale z dzialan PR ma 1!

    OdpowiedzUsuń
  2. brak cennika!!!!!!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń

Nie bądź Anonimowy. Wybierz "Nazwę/URL" i wpisz swojego NICK'a.

Mieszkania Trójmiasto - popularne oferty i tematy